Trentemøller wystąpi na Open’erze

18 maja 2017
ok. 2 minut czytania

Anders Trentemøller przez kilkanaście lat obecności na scenie nie tylko zdobył międzynarodową popularność, ale również wypracował swój charakterystyczny styl funkcjonujący na przecięciu synthpopu, techno, darkpopu i new wave. Każda z jego płyt niosła w sobie nieco inne brzmienie, ale zawsze charakterystycznym motywem jest melancholia czy mroczny romantyzm.

Trentemøller jest autorem dziesiątek remiksów przygotowanych m.in. dla Depeche Mode, Franz Ferdinand, UNKLE, Robyn, M83, Moby’ego czy Modeselektor. Wydany w 2006 roku debiutancki album Duńczyka, „The Last Resort”, uważany jest za klasykę gatunku, a przez media zajmujące się elektroniką, uznany wręcz za jedną z płyt dekady.

Kolejne albumy – „Into the Great Wide Yonder” i „Lost” – wydane odpowiednio w 2010 i 2013 roku umocniły jego pozycję na rynku a w rodzinnej Danii uczyniły z niego artystę grającego na największych festiwalowych scenach. Jesienią ubiegłego roku Trentemøller powrócił czwartym wydawnictwem zatytułowanym „Fixion” i to właśnie materiał z tego krążka zaprezentuje w czwartkową noc na Open’er Festival.

Przypomnijmy, że wcześniej udział w festiwalu potwierdzili m.in. M.I.A., Radiohead, Foo Fighters, Prophets of Rage, Solange, G-Eazy, James Blake, Mac Miller, The xx, Royal Blood, The Kills, Warpaint, Moderat, George Ezra, Michael Kiwanuka, Taco Hemingway, The Dumplings, Brodka, Julia Pietrucha, Rae Sremmurd, Jimmy Eat World, Nicolas Jaar, Dua Lipa i Grammatik.

Bilety:
karnet 4-dniowy – 559 zł / karnet 4-dniowy + pole namiotowe – 639 zł
karnet weekendowy (pt., sob.) – 369 zł / karnet weekendowy (pt., sob.) + pole namiotowe – 429 zł
bilety jednodniowe – 239 zł (możliwość rozpoczęcia sprzedaży biletów jednodniowych przed Regular Tickets)