Trentemøller gwiazdą Selector On Tour

18 lutego 2010
ok. 2 minut czytania

Anders Trentemøller to obecnie jeden z najciekawszych i najważniejszych twórców muzyki elektronicznej. Uwagę przykuwa niezwykły i tajemniczy nastrój kompozycji oraz perfekcyjnie dopracowana warstwa muzyczna. Trentemøller posiadł niezwykłą umiejętność nagrywania utworów, które sprawdzają się znakomicie podczas imprez klubowych i dużych festiwali, ale jednocześnie jego albumy ukazują całkowicie zamkniętą i spójną wizję artystyczną.

Zadebiutował w 1997 tworząc pierwszy elektroniczny live-act w Danii. W 2000 roku zawiesił działalność muzyczną. Powrócił po 3 latach znakomicie przyjętym wydawnictwem „The Trentemøller EP”. Wydany w 2006 roku debiutancki album „The Last Resort” pokazał nowe oblicze duńskiego producenta – składającą się z trzynastu utworów muzyczną opowieść, niemalże ścieżkę dźwiękową do nieistniejącego filmu, pełną emocji i zmienności nastrojów. W 2007 roku ukazała się płyta „The Trentemøller Chronicles” będąca swoistym podsumowaniem jego dotychczasowej twórczości, a rok później producent wykorzystał swój talent do nagrania niezwykle sugestywnego soundtracku do thrillera „O czym nie wie nikt”. Świetne recenzje zebrała też jego ostatnia kompilacja „Boat Trips – 01: Copenhagen by Trentemøller”.

Osobnym rozdziałem są sety didżejskie i występy Trentemøllera. Jego Essential Mix nagrany dla BBC Radio One został wybrany najlepszym miksem 2006 roku.

Przypomnijmy, że Selector Festival odbędzie się w dniach 4-5 czerwca 2010 na Krakowskich Błoniach. Już jutro, 19 lutego, poznamy pierwszego artystę tegorocznej imprezy.

Podczas pierwszej edycji wystąpili m.in. Franz Ferdinand, CSS, Orbital, Fischerspooner, Dizzee Rascal, New Young Pony Club, Digitalism i Röyksopp.