Treponem Pal i Lvmen we Wrocławiu

11 lutego 2008
ok. 1 minuta czytania

Muzycy Treponem Pal postanowili powrócić do wspólnej pracy po ponad dziesięcioletniej przerwie. W obecny skład zespołu wchodzą wokalista Marco Neves, gitarzysta Polak i specjalista od sampli, Didier Breard.

Francuska formacja została powołana do życia w roku 1986. W jej twórczości spotkały się wpływy muzyki industrialnej (The Swans, Young Gods), elektronicznej (Kraftwerk), oraz thrash metalu i hard core. Na przestrzeni ośmiu lat grupa zarejestrowała cztery albumy długogrające. Ostatni z nich, „Higher”, wydano w roku 1997.

Lvmen to czeski zespół, w którego muzyce łączą się wpływy sludge, post hard core i eksperymentalnego rocka. W rozbudowanych kompozycjach delikatne melodie przeplatają się z ciężkim, gitarowym brzmieniem. W czasie rozpoczętej w 1995 roku kariery muzycy zagrali szereg koncertów o boku takich twórców, jak Fantômas, Cult Of Luna czy Starzy Singers. Na dyskografię grupy składają się albumy „Raison D’Etre” oraz „Mondo”. Marcowa wizyta Czechów w naszym kraju będzie pierwszą od czasu zawieszenia działalności w 2001 roku.

Bilety na wrocławski koncert nabyć można za pośrednictwem agencji Shortcut. Więcej informacji odnaleźć można na stronach internetowych Shortcut.pl oraz Deadlineagency.com