Tribulation, Merkabah oraz Mord’A’Stigmata z Behemoth w trasie

6 maja 2014
ok. 2 minut czytania

– Zwykle zaczynaliśmy światową trasę każdego albumu w Polsce, koncertami na których dopiero docieraliśmy się z nowym materiałem. Tym razem odwróciliśmy kolejność – komentuje Nergal. – W przypadku „The Satanist World Tour” jesteśmy już na bardzo wysokich obrotach i nie jest żadną kokieterią z mojej strony jeśli powiem, ze Behemoth NIGDY nie był w lepszej formie! Przygotowaliśmy mocno odświeżoną setlistę i całkowicie nową produkcję oraz zaskakujący show. Odwiedzimy największe polskie miasta w towarzystwie wyjątkowym i bardzo zróżnicowanym. Grać z nami będzie blackmetalowa potęga Mord’A’Stigmata, awangardowy Merkabah i specjalni goście ze Szwecji: Tribulation. W wielu rankingach na najlepszy album 2013 młodzi Szwedzi nie mieli konkurencji ze swoim ostatnim krążkiem „Formulas of Death”. Nie możemy doczekać się tej trasy po Polsce.

Behemoth na żywo promować będzie longplay „The Satanist”, który miał premierę w lutym 2014 roku. Dzieło zadebiutowało na szczycie zestawienia listy OLIS-u.

Oto harmonogram występów:
2 października – Poznań, Eskulap
3 października – Łódź, Wytwórnia
4 października – Katowice, Mega Club
5 października – Wrocław, Eter
8 października – Kraków, Fabryka
9 października – Kraków, Fabryka
10 października – Warszawa, Stodoła
11 października – Toruń, Od Nowa
12 października – Gdańsk, B90

Behemoth od ponad 10 lat działa na scenie ekstremalnego metalu. Kapela powstała w Gdańsku w 1991 roku. Od tamtego czasu grupa wydała 10 albumów studyjnych. Zespół ma na koncie liczne nagrody i wyróżnienia oraz występy na największych światowych festiwalach, gdzie królują ciężkie brzmienia, między innymi Impact, Sonisphere czy Brutal Assault.