Tribulation. Nowy album i koncert w Polsce

27 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Tribulation przyjedzie do Polski w ramach trasy \”When The Gloom Becomes Sound Tour Europa 2021\”, promującej ich nadchodzące wydawnictwo. Longplay zatytułowany właśnie \”Where the Gloom Becomes Sound\” ukaże się w styczniu 2021 roku. Nad brzmieniem materiału czuwał Jamie Elton.

– To ponura płyta, pełna upiornych cieni i magii – zachęcają muzycy.

Tribulation wystąpi w Polsce w towarzystwie dwóch gości specjalnych – szwajcarskiego Bölzer oraz holenderskiej grupy Molassess, której druga studyjna produkcja – \”Through The Hollow\” ukaże się już 16 października nakładem Season Of Mist.

Tribulation, Bölzer oraz Molassess zagrają dla polskich fanów 11 lutego 2021 roku w krakowskim klubie Kwadrat. Bilety na koncert można już zakupić tutaj.

Tribulation wyszli w 2004 roku od klasycznego death metalu, ale nie pozostali przy nim zbyt długo. Szwedzi są bowiem ludźmi ambitnymi, a przy tym o ogromnej erudycji muzycznej.

Zespół tworzą: Johannes Andersson (gitara basowa, wokal), Adam Zaars (gitara), Jonathan Hultén (gitara) i grający w Tribulation od 2017 roku bębniarz Oscar Leander. Z wyczuciem potrafią poruszać się w świecie brutalnych dźwięków (albumy \”The Horror\”, \”The Formulas Of Death\”), stanąć mocno i przekonująco w świecie mrocznego rocka (\”Children Of The Night\”), czy też stanąć w rozkroku między tymi światami (\”Down Below\”). Co ważne potrafią to wspaniale zaprezentować w bezpośrednim kontakcie z publicznością.