Tricky gra dla cyborga Scarlett Johansson

16 marca 2017
ok. 1 minuta czytania

Anglik nagrał nową piosenkę zatytułowaną „Escape”. Nagrania zainspirowanego produkcją science fiction można wysłuchać tutaj.

„Ghost in the Shell” jest aktorską wersją kultowego dziś filmu anime, „Duch w pancerzu” z 1995 roku (reż. Mamoru Oshii). Akcja rozgrywa się w połowie XXI wieku. Główną bohaterką jest Major (Scarlett Johansson), cyborg o ludzkim mózgu, dowódca w tajnej organizacji Sekcja 9, specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie.

Towarzyszący produkcji soundtrack ukaże się 31 marca. W zestawie znajdą się numery takich twórców jak Johnny Jewel, DJ Shadow, Nils Frahm, Boys Noize czy Gary Numan.

Oto tracklista:

1 Kenji Kawai – „Utai IV Reawakening” (Steve Aoki Remix)
2 Johnny Jewel – „The Hacker”
3 Boys Noize – „Cathryn’s Peak”
4 DJ Shadow – „Scars” (ft. Nils Frahm)
5 Above & Beyond – „Surge”
6 IO Echo – „Aokigahara Forest”
7 Tricky – „Escape”
8 Ki – Theory – „Enjoy The Silence”
9 Johnny Jewel – „Free Fall”
10 Gary Numan – „Bed of Thorns”
11 Johnny Jewel – „The Key”
12 Kenji Kawai – „Utai IV Reawakening”

Tricky to wokalista, kompozytor i producent, aktor i odkrywca talentów. Zadebiutował w formacji Wild Bunch, która później stała się Massive Attack. Wspólnie nagrali najważniejsze płyty trip-hopu, „Blue Lines” i „Protection”. W 1995 odniósł sukces solo, za sprawą debiutanckiego albumu „Maxinquaye”. Jego ostatni album to „Skilled Mechanics” z 2016 roku.

Za kamerą „Ghost in the Shell” stanął Rupert Sanders. Premierę, także w Polsce, zaplanowano na 31 marca 2017 roku