Trinidad Cardona podbija TikToka hitem \”Dinero\”

15 czerwca 2021
ok. 2 minut czytania

Trinidad Cardona pochodzi z Phoenix w stanie Arizona. Wychowany został w amerykańsko-meksykańskiej rodzinie przez dwie matki. Jego muzyka łączy hip-hop, pop i dancehall. Do jego największych inspiracji należą Kanye West, Vybz Kartel oraz Travis Scott.

– Mój umysł jest w stu miejscach na raz – opowiada Trinidad Carbona. – A ja czuję się, jakbym był trzema różnymi osobami w tym samym czasie. Dlatego zawsze lubię coś robić. Najpierw była to fotografia, ale potem odkryłem muzykę. To było coś więcej niż hobby. Nie było reguł. Bardzo mi się podoba, że mam w sobie tę stronę urban, ale trochę eksperymentuję też z popem i rapowaniem. Taki już po prostu jestem.

Przełomem w jego karierze okazał się utwór \”Jennifer\” z grudnia 2016, który stał się wiralem na Instagramie. Łącznie w serwisie wygenerowano ponad 12,5 mln wyświetleń i streamów, a Trinidad zwrócił na siebie uwagę takich mediów jak \”Entertainment Weekly\”, Pigeons and Planes czy Complex, jak również Gucci Mane i Ludacrisa. Krytycy zaczęli określać Cardonę mianem jednoosobowego, post-millenialsowego OutKast.
uni
Po tym sukcesie Trinidad Carbona podpisał kontrakt z Run-It-Up Records i Island Records. W studiu współpracował m.in. z The Rascals (Ariana Grande), Verse Simmondsem (Justin Bieber, Rihanna), Supah Mario (Drake, Young Thug) i D’Mile (Jennifer Lopez).

\”Dinero\”, które pierwotnie ukazało się w 2017 roku, pokazało, z jaką swobodą Trinidad żongluje stylami i klimatami, a jego potencjał jest niegraniczony. W ciągu ostatnich miesięcy singiel zyskał drugie życie za sprawą TikToka. W weekend utwór trafił do Top 200 i Viral Charts Spotify na całym świecie, także w Polsce. Tylko w niedzielę kawałek zgromadził 849 tys. streamów.