Trudny, ważny utwór Pezeta

22 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

Nagranie nosi tytuł „Nie zobaczysz łez”. Producentem kawałka jest Auer. W realizacji piosenki rapera wspierali też DJ Panda i Uncl na gitarze. Łukasz Zabłocki wyreżyserował wideo, do którego zdjęcia zrobił Michał Dąbal.

– To numer dla mnie bardzo ważny, bardzo trudny i jednak przeraźliwie smutny – mówi hiphopowy twórca. – Ale tak było, takie czasem jest życie. Nie ma bragga, nie ma punchline’ów, nie ma swagu, nie ma niczego co w tym momencie mojego życia mnie nie interesuje, z czego wyrosłem, albo zostało zweryfikowane przez życie. Mimo tego, że ciągle słyszę/czytam co, jak, kiedy i z kim powinienem nagrać i jak to zrobić to tak jak kiedyś nigdy nie będzie i to nie wróci!! Nie wiem kiedy finalnie będzie album, mam nadzieję że będzie po prostu.

Fabularyzowany teledysk przestawiający losy kilku różnych osób można obejrzeć tutaj.

Artysta ma w dorobku trzy płyty nagrane z Onarem w formacji Płomień 81, dwie stworzone z Mikołajem „Noonem” Bugajakiem, a także dwa albumy solowe oraz płytę nagraną wspólnie z bratem – Małolatem. Do tego dwie nominacje do Fryderyka – pierwszą za wydany w 2004 roku album zatytułowany „Muzyka poważna”, a drugą za solowy krążek pod tytułem „Muzyka rozrywkowa” (2007). Dwie ostatnie płyty studyjne nagrane przez Pezeta uzyskały status Złotych – był to materiał nagrany wspólnie z bratem Małolatem – „Dziś w moim mieście” z października 2010 oraz „Radio Pezet”, wydany w 2012 roku.