Trylogia Anne Rice w rękach Eltona Johna i Berniego Taupina

7 maja 2003
ok. 1 minuta czytania

Panowie po raz pierwszy będą mieli okazję pracować razem na deskach teatru muzycznego. Ich przedstawienie nosi roboczy tytuł „Wampir Lestat”. – „Wywiad z wampirem” to niezwykła książka – powiedział John, który ma już w dorobku dwa broadwayowskie projekty: „Króla Lwa” oraz „Aidę”. – Kiedy ją czytasz, chcesz zostać wampirem. Pociągające jest również, że akcja rozgrywa się w tylu miejscach. Pewne rzeczy bardzo łatwo można sobie wyobrazić, gdy czyta się tę powieść.

– Zrobimy coś mrocznego, erotycznego i przerażającego, a nie tylko krzyże i trumny – dodał Taupin. – Wampir będzie jednak bardzo ludzki. No i nie przewidujemy stepujących wampirów.

Musical połączy trzy części trylogii Rice – „Wywiad z wampirem”, „Wampira Lestata” oraz „Królową potępionych” – w jedną sceniczną całość. W kwestii ścieżki muzycznej Elton John zapowiada bardziej „klasyczne” podejście, bez elektronicznych czy rockowych brzmień. Razem z Taupinem chce zakończyć pracę nad muzyka we wrześniu, premiera musicalu odbyłaby się w 2005 roku.