Trzeci singel Blindead z płyty „Ascension”

8 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Kompozycji „Wastelands” można posłuchać na tej stronie. Wcześniej płytę „Ascension” promowały piosenki „Ascend” i oraz „Hearts”, które można sobie przypomnieć na tej i na tej stronie.

„Ascension” to piąty studyjny album w dorobku Blindead. Znalazło się na nim dziewięć premierowych kompozycji, za których produkcję odpowiada Jan Galbas, zaś miksem i masteringiem zajął się Jakub Mańkowski. Autorem oprawy graficznej płyty jest Bartek Rogalewicz, znany m.in. ze współpracy z zespołami Behemoth, Antigama i Odraza. „Ascensionę to pierwszy album Blindead, na którym można usłyszeć nowego wokalistę, Piotra Piezę.

Album to intymny zapis wszystkich perturbacji, przez które przechodzili jego członkowie, zarówno w życiu prywatnym i jako grupa. Swoiste studium upadku na sam dół i drogi wyjścia z niego. W warstwie tekstowej całość personifikuje postać mitycznego Łowcy, występującego tu w różnych inkarnacjach nawiązujących do jego archetypu, zaczerpniętych z wierzeń, podań i legend. Jest to także nowy rozdział w muzycznych dokonaniach szóstki z Trójmiasta, eksplorującej coraz odważniej nowe rejony stylistyczne i kompozycyjne.

Płyta „Ascension” miała premierę 21 października 2016 roku.