Trzecia „Atlanta” opóźniona

5 lutego 2019
ok. 2 minut czytania

Decyzja o realizacji trzeciego sezonu „Atlanty” została podjęta w czerwcu ubiegłego roku. W tej chwili już wiadomo, że serial na pewno nie pojawi się do końca maja, czyli nie ma szans na tegoroczne Emmy Awards.

– Donald Glover jest królem mediów i ma bardzo skomplikowane życie – mówi rzecznik stacji FX John Solberg. – Jedną z cech dzisiejszej telewizji jest to, że trzeba czekać.

Obecnie scenarzyści – wśród których jest także Donald Glover pracują nad serialem. Opóźnienie związane jest z kłopotami rodzinnymi aktora/rapera a także z fizycznymi dolegliwościami. Raper podczas jednego z koncertów doznał kontuzji nogi, musiał odwołać koncerty a następnie ogłosić nowe daty.

– Myślę o sezonach „Atlanty” trochę jak o płytach Kanye Westa – mówi Donald Glover. – Trzeci sezon to nasze „Graduation”. Będzie najbardziej przystępny, ale też najbardziej prawdziwy i szczery. I przy okazji najbardziej do oglądania, jak trzeci album Kanye.

„Atlanta” to jeden z największych komediowych hitów ostatnich lat. Sezon pierwszy odebrany został przez widzów niezwykle dobrze, a sam serial zdobył szereg prestiżowych nagród, w tym: Złoty Glob za najlepszy serial komediowy oraz dla najlepszego aktora w serialu komediowym – Donalda Glovera, statuetkę Emmy dla Donalda Glovera w kategorii najlepszy aktor w serialu komediowym oraz najlepsza reżyseria serialu komediowego, która również trafiła do jego rąk.

W serialu głównymi postaciami są Earnest „Earn” Marks (Donald Glover) i Alfred Miles (Brian Tyree Henry). Twórcą serialu jest Donald Glover.

Nazwisko Donalda Glovera kojarzone jest ostatnio głównie z aktorstwem, jednak jego dorobek artystyczny jest dużo szerszy. Przez kilka lat był scenarzystą „Rockefeller Plaza 30”, później występował w sitcomie „Community”. Najbardziej jednak godnym uwagi faktem jest to, że Glover jest również raperem, tworzy pod szyldem Childish Gambino i jest autorem oraz wykonawcą jednego z najbardziej kontrowersyjnych numerów w ostatnim czasie – „This is America”.