Trzy płyty Yasiina Beya przed końcem kariery

6 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Pierwszy z tytułów, longplay „December 99th”, ukaże się 9 grudnia wyłącznie w serwisie Tidal. Dzieło powstało we współpracy z producentem Ferrarim Sheppardem. Yasiin ma potem w planach wspólny projekt z rezydującym w Miami Mannie Freshem, z którym przed laty stworzył zespół OMFGOD. Ten zaowocował dwiema kompozycjami – „Black Jesus” i „Let’s Go”. Za niedługo mają pojawić się kolejne kawałki Beya i Fresha pod tytułem „As Promised”. W wywiadzie dla rozgłośni WNL Radio raper ujawnił tytuł jeszcze jednego wydawnictwa, które ukaże się, zanim zakończy on karierę – „Negus In Natural Person”. Więcej szczegółów na o dwóch ostatnich płytach razie nie podano.

Znana jest za to tracklista płyty „December 99th”:
„N.A.W.”
„Blade In The Pocket”
„SPESH”
„Local Time”
„Tall Sleeves”
„Seaside Panic Room”
„Shadow In the Dark”
„It Goes”
„Special Dedication”

Yasiin Bey, a wcześniej Mos Def, to amerykański MC i aktor. Karierę rozpoczynał w grupie Urban Thermo Dynamics. Wraz z Talibem Kweli tworzył duet Black Star, który w 1998 roku wydał longplay „Mos Def & Talib Kweli are Black Star”. Solową karierę artysta rozpoczął w 1999 roku płytą „Black on Both Sides”. Jego dyskografię zamyka album „The Ecstatic” z czerwca 2009 roku.

Na koncie ma role w filmach „Czekając na wyrok”, „16 przecznic”, „Zacznijmy od nowa” czy serialach „Nowojorscy gliniarze” oraz „Dexter”.