Tulia w półmroku

13 kwietnia 2021
ok. 2 minut czytania

Premiera w pełni autorskiej płyty zaplanowana została na 21 maja. – \”Półmrok\” to pełna emocji, uczuć i sprzeczności opowieść o relacji dwojga ludzi – tłumaczą artystki. – Los jest nieprzewidywalny, a życie pisze różne scenariusze. Wcielamy się w rolę narratorek. Wysłuchajcie naszej opowieści o zmartwieniu, smutku, żalu, rozpaczy, gniewie, samotności, ale tez radości, nadziei i sile.

Tracklista:
1. Marcowy
2. Półmrok
3. Burza
4. Walcz o mnie
5. Samotność
6. Rzeka
7. Narkotyk
8. Czas
9. Noc
10. Przepięknie

Bonus tracks:
11. Długość dźwięku samotności
12. Fire Of Love

Producentem muzycznym albumu, tak jak w przypadku debiutu jest ponownie Marcin Kindla.

Pre-save pod tym adresem.

Grupę Tulia tworzą Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Za wszystkie kompozycje odpowiada duet Sonia Krasny i Nadia Dalin, znane już z pierwszych autorskich utworów zespołu jak \”Jeszcze Cię nie ma\” czy \”Pali się (Fire of Love)\”.

O Tulii zrobiło się głośno w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage\’u zaskakującą, folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, \”Enjoy the Silence\”, w wykonaniu niezwykle uzdolnionych dziewczyn ze Szczecina. Rok później ukazała się debiutancka płyta zespołu Tulia, którą wypełniły niezwykle oryginalne wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło oraz własne kompozycje. Album został obsypany nagrodami (Konkurs Premier Opole 2018 – Nagroda Jury, Nagroda Publiczności, Nagroda ZAiKS, Fryderyk w kategorii Debiut Fonograficzny) i zyskał status Platynowej Płyty.