Turboweekend na klubowych koncertach w Polsce

10 marca 2013
ok. 1 minuta czytania

Turboweekend to duński zespół synth-pop-rockowy założony w 2006 roku przez przyjaciół z podstawówki. Łączy w swojej muzyce hipnotyzujące dźwięki basu, perfekcyjną perkusję, zaskakujące chwilami partie klawiszowe oraz świetny wokal. Wystarczy dodać do tej mieszanki odrobinę scenicznego szaleństwa i powstaje rewelacyjny skład do grania na żywo. Kapela gwarantuje znakomite występy, co potwierdza statuetka Danish Music Awards w kategorii Best Live Act, którą Turboweekend zdobył w 2012 roku.

Grupa nagrała do tej pory trzy albumy. Debiutanckim krążkiem „Night Shift” (2007) artyści zdobyli popularność w rodzimej Danii, druga płyta – „Ghost Of A Chance” (2010) i pochodzący z niej hit „Trouble Is” przyniosły zespołowi uznanie również zagranicznych słuchaczy. W 2012 roku światło dzienne ujrzało trzecie wydawnictwo bandu – „Fault Lines”, którym muzycy potwierdzili, że potrafią w bardzo oryginalny sposób łączyć przemyślaną linię muzyczną z lekkością i tanecznymi klimatami.

Polscy fani do tej pory mieli okazję oglądać Duńczyków na żywo na festiwalach (między innymi podczas Ursynaliów), na urodzinowym koncercie radia Eska Rock w warszawskiej Stodole oraz na katowickich Odjazdach.

Bilety wkrótce w sprzedaży.