Tuxedomoon na [email protected]

24 czerwca 2014
ok. 1 minuta czytania

Tuxedomoon to prawdopodobnie jedna z najbardziej oryginalnych grup w historii muzyki popularnej. W 1977 roku wyłonili się w San Francisco z artystycznej komuny Angels of Light, by przez następne trzy dekady (z kilkuletnią przerwą w latach 90.) zadziwiać nowatorskim podejściem do dźwiękowej materii – ich hipnotyzujące kompozycje wymykają się wszelkim klasyfikacjom, łącząc freejazzową swobodę, elektroniczne brzmienia i postpunkową wrażliwość (a może drażliwość?). Łatwiej opisać Tuxedomoon za pomocą metafor: jak ktoś celnie zauważył, jest to dźwiękowy odpowiednik malarstwa Pollocka czy Dalego. Dość powiedzieć, że pierwszy kontrakt płytowy podpisali z należącą do The Residents wytwórnią Ralph Records.

Koncert odbędzie się w ramach before party przygotowanego w nowej formule, pod kuratorską opieką kultowego festiwalu All Tomorrow’s Parties – [email protected]

OFF Festival odbędzie się między 1 a 3 sierpnia w Katowicach.

Wśród wykonawców znaleźli się m.in. Holden, Belle & Sebastian, 65daysofstatic, Chelsea Wolfe, Earth, Fuck Buttons, Neutral Milk Hotel, Perfume Genius, Wild Books, The Jesus And Mary Chain, The Notwist, Slowdive i Artur Rojek.