Twenty One Pilots popijają chlor

23 stycznia 2019
ok. 1 minuta czytania

Twenty One Pilots zaprezentowali klip promujący album „Trench”, tym razem do utworu “Chlorine”. Reżyserią zajął się znany ze współpracy z zespołem Real Bear Media.

„Chlorine” to utwór pochodzący z ostatniej płyty zespołu „Trench”, która w pierwszym tygodniu po premierze została odsłuchana w serwisach streamingowych ponad 110 milionów razy. Album zadebiutował w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się albumów w USA, Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech, Szwecji czy Australii. Z płyty „Trench” pochodzi nominowany do tegorocznych nagród Grammy utwór “Jumpsuit”.

Muzyka Twenty One Pilots, jak sami twierdzą, jest nie do określenia. Josh i Tyler łączą ze sobą parę gatunków: pop, indie, punk, rock, rap. Znani są z niesamowicie energetycznych występów, mając opinię jednego z najlepszych zespołów koncertowych na świecie. W ramach promocji płyty „Trench” Amerykanie zagoszczą także w Polsce. Koncert zespołu odbędzie się 15 lutego 2019 roku w łódzkiej Atlas Arenie.

Płyta „Trench” jest następczynią „Blurryface”, która wspięła się na szczyt Billboardu i pokryła się w USA potrójną platyną. Z niej pochodzą singlowe przeboje „Tear In My Heart”, „Ride” oraz siedmiokrotnie platynowy „Stressed Out”. Teledysk do ostatniej z piosenek obejrzano na YouTube ponad 1,4 miliarda razy. Za utwór „Stressed Out” Tyler i Josh odebrali w 2017 roku nagrodę Grammy.