Twój ból jest lepszy niż Kazika

9 maja 2020
ok. 1 minuta czytania

Po raz pierwszy od kilkunastu lat Kazik pracuje, wraz z Wojtkiem Jabłońskim, nad solowym albumem. „Zaraza” ukaże się już w czerwcu, a pierwsza muzyczna zapowiedź to utwór „Twój ból jest lepszy niż mój”.

„Twój ból jest lepszy niż mój” to nieco sarkastyczny komentarz do bieżących wydarzeń politycznych. Kazik w wybitnej formie powraca do komentowania aktualnych spraw – utwór odnosi się do zajścia, które wstrząsnęło Polakami. Kawałkowi towarzyszy teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka.

Album „Zaraza” ukaże się w czerwcu i będzie pierwszym solowym albumem Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor – odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje, gra m. in. na perkusji, gitarach, basie.

Kazik współpracuje obecnie z Wojciechem Jabłońskim, z którym gra od lat w formacji Kult, muzycy tworzyli także wspólnie albumy Kazika takie jak „Los się musi odmienić”, „Piosenki Toma Waitsa” czy „41”. Prócz tego w nagraniach uczestniczy również Konrad Wantrych – klawiszowiec i kompozytor. Różnorodne aranżacje, z wykorzystaniem gitar, perkusji, a nawet fortepian, saksofonu czy akordeonu sprawią, że będzie to bardzo oryginalny projekt pod względem muzycznym, nawiązujący także do wcześniejszych płyt solowych Kazika.