Twórca filmu „Hardcore Henry” kręci The Weeknda

14 października 2016
ok. 1 minuta czytania

Tak jak thriller „Hardcore Henry”, który przyniósł filmowcowi rozgłos, tak krwawy klip nakręcony został z perspektywy bohatera, który bierze udział w nieudanym napadzie na bank. Na wstępie wideo pojawia się ostrzeżenie o przemocy i drastycznych scenach. Z efektem można zapoznać się tutaj.

„False Alarm” zapowiada album „Starboy”, który ukaże się 25 listopada. Wśród inspiracji Abel Tesfaye, jak naprawdę nazywa się artysta, wymienia takich wykonawców jak The Smiths, Bad Brains, Talking Heads, Prince i DeBarge. Tytułowa piosenka powstała we współpracy z duetem Daft Punk.

O The Weekndzie zrobiło się głośno za sprawą mikstejpów, które wrzucił do sieci i nagrania „Wicked Games”. Oficjalnie zadebiutował w 2013 roku albumem „Kiss Land”. Na drugi longplay „Beauty Behind the Madness” fani musieli czekać do 2015 roku. Zestaw pokrył się w USA platyną, a w ojczyźnie artysty podwójną platyną. Muzyk nagrał też przebój „Earned It” na ścieżkę muzyczną „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Współpracował z Drakiem, Arianą Grande, Sią czy Laną Del Rey.

Obraz „Hardcore Henry” Ilyi Naishullera opowiadał o przywróconym do życia mężczyźnie, który musi odbić swoją żonę z rąk porywaczy. W rolach głównych występują Tim Roth oraz Sharlto Copley. Film nakręcony z perspektywy bohatera do polskich kin wszedł wiosną 2016 roku. Trailer można obejrzeć pod tym adresem.