Twórca „Moonlight” sędziuje w konkursie Eltona Johna

11 stycznia 2017
ok. 2 minut czytania

Filmowiec dołączył do Eltona Johna i autora piosenek Berniego Taupina jako juror. Sędziować będą ponadto autorka teledysków Melina Matsoukas (Beyoncé, Rihanna) i dyrektor Dreamworks Animation, Jeffrey Katzenberg.

– Muzyka jest kluczowym elementem moich filmów i mojego procesu twórczego – mówi Jenkins. – Ten konkurs jest dla mnie niezwykle ekscytujący, gdyż łączy wiele elementów, które są dla mnie ważne. Jako filmowiec, którego pierwszy film powstał metoda DYI, cieszę się, że tworzenie filmów zdemokratyzowało się, a platformy typu YouTube pozwalają ludziom opowiadać historię, których wcześniejsze pokolenia nie mogły opowiedzieć. Mam nadzieję, że w konkursie znajdą się przekraczające granice pomysły, które przerosną nasze oczekiwania.

Przypomnijmy, że Elton John porozumiał się z serwisem YouTube i dzięki temu osoby zainteresowane kręceniem wideoklipów mogą spróbować swych sił, oprawiając filmowo jedną z trzech następujących piosenek: „Bennie And The Jets”, „Rocket Man” i „Tiny Dancer”.

Pomysł zrodził się dla uczczenia 50-lecia współpracy artystycznej Eltona Johna i Berniego Taupina. Nosi nazwę „Elton John: The Cut”. Twórcy sprecyzowali, że oczekują animowanego klipu do „Rocket Man”, koncertowego do „Tiny Dancer”, a choreograficznego do „Bennie And The Jets”. Zakończenie konkursu 23 stycznia 2017 roku. Zwycięzców będzie trzech, a każdy z nich otrzyma również nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. funtów.

Elton John i Bernie Taupin nagrali zapowiedź wideo konkursu, którą można zobaczyć tutaj.

Przypomnijmy, że Elton John ponownie zawita do Polski. Artysta wystąpi 9 lipca 2017 roku w Operze Leśnej w Sopocie.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na swoim koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji „Candle in the Wind”, który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych jaki i filmowych, takich jak np. „Billy Elliot”, „Król Lew” czy „Aida”.

„Moonlight” Barry’ego Jenkinsa trafi do naszych kin 17 lutego. To opowieść o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami. W obsadzie znaleźli się Mahershala Ali, Janelle Monáe i Naomie Harris.