Tyler, the Creator i A$AP Rocky przygotowali sałatkę z ziemniaków

24 lipca 2018
ok. 2 minut czytania

Historia współpracy Tylera, the Creatora i A$AP-a Rocky’ego jest już całkiem długa. Tyler, the Creator pojawił się na mikstejpie ASAP-a „Cozy Tapes Vol. 1: Friends”. Rocky zarapował natomiast w kawałku „Who Dat Boy” z płyty „Flower Boy”. Teraz panowie powracają z kolaboracją zatytułowaną „Potato Salad”.

Klip, który można zobaczyć poniżej jest częścią większej całości. A$AP Rocky zrealizował już trzeci film z serii „AWGE DVD”. Można go zobaczyć pod tym adresem. Ponad 40-minutowa produkcja zawiera różnego rodzaju scenki oraz oczywiście dużo muzyki (rapowania). W jednej ze scen występuje aktorka Juliett Lewis.

Tyler, the Creator przez lata był nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hiphopowego Odd Future. To tam swoją karierę rozpoczynali Frank Ocean, Earl Sweatshirt czy Syd the Kid. Jego debiutem był mikstejp „Bastard” z 2009 roku, który wyznaczył artystyczną drogę artysty – samowystarczalność. Skomponował i wyprodukował praktycznie wszystkie utwory na swoich trzech kolejnych studyjnych albumach. Do tego kręcił teledyski, które same w sobie stawały się małymi dziełami sztuki. Za klip do „Yonkers” był nominowany do najważniejszej nagrody świata klipów – MTV Video Award. „Goblin”, „Wolf” i „Cherry Bomb” – trzy płyty Tylera to sukces artystyczny, ale i komercyjny – wszystkie znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu. Na krążkach Tylera można odnaleźć m.in. Kanye Westa, Pharrella, SchoolboyQ, a także prawie wszystkich członków Odd Future. Ostatnie dzieło rapera to „Flower Boy” z 2017 roku.

A$AP Rocky, członek kolektywu A$AP Mob, na koncie ma wydawnictwa „Live. Love. A$AP” (2011), „Long. Live. A$AP” (2013) i „At. Long. Last. A$AP” (2015). Obecnie promuje płytę zatytułowaną „Testing”. W ramach tej promocji pojawi się na Kraków Live Festival 18 sierpnia.