Tyler, the Creator komponuje dla animowanych meduz

18 września 2017
ok. 1 minuta czytania

Animacja opowiada o rodzinie meduz i ich adoptowanym, ludzkim synu. Wszyscy mieszkają w Walla Walla, w stanie Waszyngton. W zwiastunie poznajmy miasto, szkołę imienia Woody’ego Allena czy kawiarnię Saggy Bean. Tyler, the Creator odpowiada za 85 procent muzyki.

Zapowiedź można obejrzeć pod tym adresem.

Twórcami „The Jellies” są Lionel Boyce i Tyler the Creator. Głosów postaciom użyczyli Brock Baker, Kevin Michael Richardson i A.J. Johnson. Premierę „The Jellies” wyznaczono na 22 października.

Tyler, the Creator przez lata był nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hiphopowego Odd Future. To tam swoją karierę rozpoczynali Frank Ocean, Earl Sweatshirt czy Syd the Kid. Jego debiutem był mikstejp „Bastard” z 2009 roku, który wyznaczył artystyczną drogę artysty – samowystarczalność. „Goblin”, „Wolf” i „Cherry Bomb” – trzy płyty Tylera to sukces artystyczny, ale i komercyjny – wszystkie znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu. Na krążkach Tylera można odnaleźć m.in. Kanye Westa, Pharrella, SchoolboyQ, a także prawie wszystkich członków Odd Future. Jego ostatni album to „Flower Boy” miał premierę w lipcu 2017 roku.