Tyler, the Creator nie przyjedzie na Open’era

7 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Artysta miał pojawić się na polskim festiwalu w sobotę, 1 lipca, ale tak się nie stanie. – Nie będzie trasy po Europie – napisał na Twitterze. – Sorry, następnym razem.

Muzyk nie zdradził powodów swej decyzji. W rozpisce trasy na oficjalniej stronie Kalifornijczyka zostały jedynie koncerty amerykańskie.

Tyler, the Creator przez lata był nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hiphopowego Odd Future. To tam swoją karierę rozpoczynali Frank Ocean, Earl Sweatshirt czy Syd the Kid. Tyler jako jeden z pierwszych wystartował z solową karierą. Jego debiutem był mikstejp „Bastard” z 2009 roku, który wyznaczył artystyczną drogę artysty – samowystarczalność. Skomponował i wyprodukował praktycznie wszystkie utwory na swoich trzech kolejnych studyjnych albumach. Do tego kręcił teledyski, które same w sobie stawały się małymi dziełami sztuki. Za klip do „Yonkers” był nominowany do najważniejszej nagrody świata klipów – MTV Video Award. „Goblin”, „Wolf” i „Cherry Bomb” – trzy płyty Tylera to sukces artystyczny, ale i komercyjny – wszystkie znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu. Na krążkach Tylera można odnaleźć m.in. Kanye Westa, Pharrella, SchoolboyQ, a także prawie wszystkich członków Odd Future.

Ostatnio Amerykanin nagrał piosenkę przewodnią do programu popularno-naukowego Netfliksa, „Bill Nye Saves the World”.