Tyler, the Creator rapuje dla naukowca z Netfliksa

18 kwietnia 2017
ok. 2 minut czytania

„Bill Nye Saves the World” to talk show Netfliksa, którego gospodarzem jest Bill Nye, znany amerykańskim widzom z popularno-naukowego programu „Bill Nye the Science Guy” (1993-1998). Jego talk show także skupiać będzie się na nauce i jej wpływie na politykę, popkulturę i społeczeństwo.

Piosenkę do czołówki przygotował Tyler, the Creator, inspirując się nagraniem, które towarzyszyło produkcji „Bill Nye the Science Guy”. – Ten gość wie, co to beat, on rozumie beat – zachwala kolegę-rapera Nye. Czołówkę „Bill Nye Saves the World” można obejrzeć tutaj.

Premierę „Bill Nye Saves the World” wyznaczono na 21 kwietnia.

Tyler, the Creator przez lata był nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hip-hopowego Odd Future. To tam swoją karierę rozpoczynali Frank Ocean, Earl Sweatshirt czy Syd the Kid. Tyler jako jeden z pierwszych wystartował z solową karierą. Jego debiutem był mikstejp „Bastard” z 2009 roku, który wyznaczył artystyczną drogę artysty – samowystarczalność. Skomponował i wyprodukował praktycznie wszystkie utwory na swoich trzech kolejnych studyjnych albumach. Do tego kręcił teledyski, które same w sobie stawały się małymi dziełami sztuki. Za klip do „Yonkers” był nominowany do najważniejszej nagrody świata klipów – MTV Video Award. „Goblin”, „Wolf” i „Cherry Bomb” – trzy płyty Tylera to sukces artystyczny, ale i komercyjny – wszystkie znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu. Na krążkach Tylera można odnaleźć m.in. Kanye Westa, Pharrella, SchoolboyQ, a także prawie wszystkich członków Odd Future.