Tyler, the Creator ratuje świat

10 kwietnia 2018
ok. 1 minuta czytania

Gospodarzem show jest Bill Nye, znany amerykańskim widzom z popularno-naukowego programu „Bill Nye the Science Guy” (1993-1998). Program skupia się na nauce i jej wpływie na politykę, popkulturę i społeczeństwo.

Nowe odcinki trafią do Netfliska w maju. Poniżej można zobaczyć ich przedsmak. W jednym z odcinków pojawi się Tyler, the Creator. Raper w ubiegłym sezonie przygotował piosenkę przewodnią do popularno-naukowego programu.

Tyler, the Creator przez lata był nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hiphopowego Odd Future. To tam swoją karierę rozpoczynali Frank Ocean, Earl Sweatshirt czy Syd the Kid. Jego debiutem był mikstejp „Bastard” z 2009 roku, który wyznaczył artystyczną drogę artysty – samowystarczalność. Skomponował i wyprodukował praktycznie wszystkie utwory na swoich trzech kolejnych studyjnych albumach. Do tego kręcił teledyski, które same w sobie stawały się małymi dziełami sztuki. Za klip do „Yonkers” był nominowany do najważniejszej nagrody świata klipów – MTV Video Award. „Goblin”, „Wolf” i „Cherry Bomb” – trzy płyty Tylera to sukces artystyczny, ale i komercyjny – wszystkie znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu. Na krążkach Tylera można odnaleźć m.in. Kanye Westa, Pharrella, SchoolboyQ, a także prawie wszystkich członków Odd Future. Ostatnie dzieło rapera to „Flower Boy” z 2017 roku.