Tyler, the Creator tworzy dla Netfliksa

17 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Będzie to talk show, którego gospodarzem jest Bill Nye, znany amerykańskim widzom z popularno-naukowego programu „Bill Nye the Science Guy” (1993-1998). Jego talk show także skupiać będzie się na nauce i jej wpływie na politykę, popkulturę i społeczeństwo.

Pod tym adresem można obejrzeć klip z udziałem Tylera i Nye’a, a tutaj zwiastun programu, którego gościem będzie na przykład Steve Aoki.

Premierę „Bill Nye Saves the World” wyznaczono na 21 kwietnia.

Tyler, the Creator przez lata był nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hip-hopowego Odd Future. To tam swoją karierę rozpoczynali Frank Ocean, Earl Sweatshirt czy Syd the Kid. Tyler jako jeden z pierwszych wystartował z solową karierą. Jego debiutem był mikstejp „Bastard” z 2009 roku, który wyznaczył artystyczną drogę artysty – samowystarczalność. Skomponował i wyprodukował praktycznie wszystkie utwory na swoich trzech kolejnych studyjnych albumach. Do tego kręcił teledyski, które same w sobie stawały się małymi dziełami sztuki. Za klip do „Yonkers” był nominowany do najważniejszej nagrody świata klipów – MTV Video Award. „Goblin”, „Wolf” i „Cherry Bomb” – trzy płyty Tylera to sukces artystyczny, ale i komercyjny – wszystkie znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu. Na krążkach Tylera można odnaleźć m.in. Kanye Westa, Pharrella, SchoolboyQ, a także prawie wszystkich członków Odd Future.