Tyler, the Creator zafascynowany Grinchem

15 listopada 2018
ok. 2 minut czytania

Premiera EP-ki zbiega się z wejściem do kin animacji. Tyler, the Creator ma potrzeby filmu przygotował oryginalną kompozycje „I Am the Grinch” oraz przerobił klasyczną piosenkę „You’re a Mean One, Mr. Grinch”. Oba utwory znalazły się na soundtracku produkcji.

EP-ka „Music Inspired by Illumination & Dr. Seuss' The Grinch” to już muzyka mniej filmowa i bardziej eksperymentalna. Na płytce znalazły się kompozycje z Santigold, Ryanem Beattym oraz Jerrym Paperem.

Poniżej można posłuchać utworu „Lights On” z Santigold i Ryanem Beatty.

„Music Inspired by Illumination & Dr. Seuss' The Grinch”:
1. Whoville
2. Lights On [ft. Ryan Beatty and Santigold]
3. Hot Chocolate [ft. Jerry Paper]
4. Big Bag
5. When Gloves Come Off [ft. Ryan Beatty]
6. Cindy Lou’s Wish

Przy okazji firma odzieżowa Tylera, the Creatora we współpracy z Converse’em wypuściła serię butów inspirowanych filmem.

Film powstał na podstawie książki dr. Seussa „Jak Grinch ukradł święta”. Grinch jest zgorzkniałym samotnikiem, który postanawia zrujnować święta Bożego Narodzenia mieszkańcom pobliskiej wioski. Głównemu bohaterowi głosu użycza Benedict Cumberbatch. Animacja pojawiła się na ekranach amerykańskich kin 9 listopada 2018 roku.

Tyler, the Creator przez lata był nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hiphopowego Odd Future. To tam swoją karierę rozpoczynali Frank Ocean, Earl Sweatshirt czy Syd the Kid. Jego debiutem był mikstejp „Bastard” z 2009 roku, który wyznaczył artystyczną drogę artysty – samowystarczalność. Skomponował i wyprodukował praktycznie wszystkie utwory na swoich trzech kolejnych studyjnych albumach. Do tego kręcił teledyski, które same w sobie stawały się małymi dziełami sztuki. Za klip do „Yonkers” był nominowany do najważniejszej nagrody świata klipów – MTV Video Award. „Goblin”, „Wolf” i „Cherry Bomb” – trzy płyty Tylera to sukces artystyczny, ale i komercyjny – wszystkie znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiego Billboardu. Na krążkach Tylera można odnaleźć m.in. Kanye Westa, Pharrella, SchoolboyQ, a także prawie wszystkich członków Odd Future. Ostatnie dzieło rapera to „Flower Boy” z 2017 roku.

Wyświetl ten post na Instagramie.

GRINCH le FLEUR*

Post udostępniony przez GOLF WANG (@golfwang)