Tyrania Juliana Casablancasa

26 czerwca 2014
ok. 1 minuta czytania

Płyta zatytułowana „Tyranny” ukaże się pod szyldem Julian Casablancas + The Voidz. Nadchodzący krążek formacji muzyka The Strokes pojawi się w sprzedaży 23 września.

Obok Casablancasa w tworzeniu materiału i nagrywaniu albumu brali udział: Jeramy Gritter i Amir Yaghmai (Salt & Pepper) – gitara, Jeff Kite – klawisze, Jake Bercovici – bas, Alex Carapetis – perkusja. Materiał, który wyprodukował Shawn Everett, łączy undergroundową muzykę lat 70. i 80., hardcore i punk. Nagrania zostały zrealizowane przy użyciu analogowego sprzętu, ale również nowoczesnej techniki (np. sample).

– Despotyzm pojawiał się w wielu formach, przez wiele lat – opowiada Amerykanin. – Teraz, dobro biznesu jest ponad wszystkim, a korporacje rządzą. Większość decyzji jest podejmowanych jak za czasów średniowiecznych królów: liczy się tylko to, co daje profity, a prawda o cierpieniu, które z tego wynika, jest ignorowana.

Zapowiedź znaleźć można na YouTube.

Jedyna dotąd płyta frontmana The Strokes to „Phrazes for the Young” z października 2009 roku. Dyskografię The Strokes zamyka płyta „Comedown Machine” wydana w marcu 2013 roku.