U2 odwleka premierę płyty przez Donalda Trumpa

12 stycznia 2017
ok. 1 minuta czytania

Muzycy U2 nie są fanami Donalda Trumpa, który wybory prezydenckie w USA wygrał. Irlandczycy są pewni, że świat z tego powodu będzie wyglądał inaczej, a więc piosenki, które komponowali w 2016 roku, nie będą przystawać do rzeczywistości. Jak powiedział The Edge: – Musimy dać sobie chwilę, aby zastanowić się na tą płytą. Nad tym, jak ona się ma do tego, co dzieje się na świecie.

Nie zmienia się natomiast to, że U2 wyruszy na tournée z okazji 30-lecia albumu „The Joshua Tree”. Podczas trasy, która rozpocznie się 12 maja w Vancouver, Bono i spółka przypomną w całości płytę z 1987 roku. Do Europy kwartet zawita latem, w towarzystwie Noela Gallaghera i jego zespołu High Flying Birds.

Krótką zapowiedź nadchodzących show można znaleźć pod tym adresem.

Oto harmonogram występów w Europie:

8 lipca – Londyn, Twickenham
12 lipca – Berlin, Olympic Stadium
15 lipca – Rzym, Olympic Stadium
18 lipca – Barcelona, Olympic Stadium
22 lipca – Dublin, Croke Park
25 lipca – Paryż, Stade De France
29 lipca – Amsterdam, Amsterdam Arena
1 sierpnia – Bruksela, Stade Roi Baudouin

Przypomnijmy, że z albumu „The Joshua Tree” pochodzą przeboje „Where The Streets Have No Name”, „I Still Haven’t Found What I’m Looking For” czy „With Or Without You”.

Ostatnia płyta U2 to „Songs Of Innocence” z września 2014 roku. W czerwcu 2016 roku ukazało się koncertowe wydawnictwo zespołu „iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live In Paris”.