U2 opóźnili koncert w Buenos Aires, by fani mogli obejrzeć mecz

11 października 2017
ok. 1 minuta czytania

Reprezentacja Albiceleste mierzyła się 10 października z Ekwadorem. Stawką był awans na Mundial w Rosji. Irlandczycy zgodzili się zacząć swój koncert w ramach trasy „The Joshua Tree”, by fani, a jednocześnie kibice, mogli obejrzeć futbolową rywalizację. Argentyńczycy mogli oglądać mecz na czterech wielkich ekranach na stadionie La Plata.

Argentyna wygrała 3:1 i awansowała na Mistrzostwa Świata. Wszystkie gole dla drużyny Albiceleste strzelił Leo Messi.

U2 1 grudnia wydadzą „Songs Of Experience”. W realizacji materiału udział wzięli Royal Blood, Ryan Tedder z OneRepublic, Jacknife Lee (R.E.M., The Killers) i Steve Lillywhite (The Rolling Stones, Morrissey). W zestawie znajdzie się poszerzona wersja utworu „XXX” Kendricka Lamara z udziałem Bono.

Inspiracją dla powstania obu płyt jest zbiór poematów „Songs of Innocence and Experience”, osiemnastowiecznego angielskiego poety, malarza i mistyka, Williama Blake’a. Jeśli „Songs of Innocence” opisywała doświadczenia i inspiracje zespołu z lat 70. i 80., to nowy album jest kolekcją piosenek – osobistych listów do miejsc i ludzi bliskich sercu wokalisty, Bono: do rodziny, przyjaciół, fanów i… jego samego.

Krążek jest kontynuacją wydanego w 2014 roku albumu „Songs Of Innocence”.

U2 to dziś jedna z największych rockowych grup. Kwartet sprzedał 170 milionów płyt i może pochwalić się 22 statuetkami Grammy. W 2005 roku zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.