U2 śpiewają „I Still Haven’t Found…” z chórem gospel

24 maja 2017
ok. 1 minuta czytania

Kwartet odbywa właśnie trasę z okazji 30-lecia albumu „The Joshua Tree”. Przy okazji muzycy odwiedzili amerykańską telewizję i zagrali hit „I Still Haven’t Found What I’m Looking For”. Rockmanów wsparł chór gospel. Występ można zobaczyć pod tym adresem.

2 czerwca ukaże się wznowienie płyty „The Joshua Tree”. Edycja deluxe zawierać będzie 11 piosenek z oryginalnego zestawu, a także utwory koncertowe zarejestrowane w Madison Square Garden w 1987 roku, rarytasy czy numery ze stron B singli. Ponadto fani otrzymają nagrania z sesji i nowe remiksy, za które odpowiadają m.in. Daniel Lanois bądź Jacknife Lee. Całość uzupełni 84-stronicowa książeczka z niepublikowanymi zdjęciami, wykonanymi przez gitarzystę, The Edge’a podczas nagrań na pustyni Mojave w 1986.

Przypomnijmy, że z „The Joshua Tree” pochodzą przeboje „Where the Streets Have No Name”, „I Still Haven’t Found What I’m Looking For” czy „With or Without You”.

Z okazji 30-lecia wydania przełomowego dla irlandzkiej formacji krążka, muzycy ogłosili serię występów w Ameryce i Europie. Podczas tournée, które rozpoczęło się 12 maja w Vancouver, Bono i spółka przypominają w całości płytę z 1987 roku. Do Europy kwartet zawita latem, w towarzystwie Noela Gallaghera i jego zespołu High Flying Birds.

Ostatnia płyta U2 to „Songs of Innocence” z września 2014 roku. W czerwcu 2016 roku ukazało się koncertowe wydawnictwo zespołu „iNNOCENCE + eXPERIENCE – Live In Paris”.