UB40 na Life Festival Oświęcim

11 marca 2015
ok. 2 minut czytania

UB40 ma na koncie 70 milionów sprzedanych płyt i znane wszystkim przeboje, takie jak „Red Red Wine”, „Can’t Help Falling in Love”, czy „Kingston Town”. W składzie brytyjskiej grupy, która pojawi się na głównej scenie stadionu MOSiR, znajdą się m.in. jej trzej współzałożyciele: wokalista Ali Campbell, trębacz Astro i klawiszowiec Mickey Virtue.

Ali Campbell wystąpi tego dnia w podwójnej roli – będzie również jednym z artystów, którzy uświetnią koncert „Artyści przeciwko wojnie” w ramach LFO2015, podczas którego po raz pierwszy od 16 lat na jednej scenie staną obok siebie Goran Bregović i Kayah.

Zespół UB40 powstał w 1978 roku, a jego członkowie wywodzą się z klasy robotniczej – nazwa grupy to oznaczenie brytyjskiego formularza wydawanego osobom pobierającym zasiłek dla bezrobotnych. Tylko w latach 80. formacja umieściła na brytyjskiej liście przebojów niemal 30 singli. Były wśród nich takie ponadczasowe przeboje, jak „Red Red Wine”, czy nagrany wspólnie z wokalistką Chrissie Hynde z grupy The Pretenders utwór „I Got You Babe”. Do kanonu UB40 trzeba zaliczyć też ich własną wersję hitu Elvisa Presleya „(I Can’t Help) Falling In Love With You”, nie ustępującą popularnością oryginałowi, cover piosenki Boba Dylana „I’ll Be Your Baby Tonight” (z gościnnym udziałem Roberta Palmera), czy opiewający uroki życia w stolicy Jamajki utwór „Kingston Town”. Można mieć pewność, że energetyczne, porywające do zabawy wykonania tych przebojów zabrzmią w ostatnią noc tej wiosny na stadionie oświęcimskiego MOSiR-u.