Ukażą się wiersze Leonarda Cohena

6 października 2017
ok. 1 minuta czytania

Wydawnictwo otrzymało tytuł „The Flame” i planowane jest na październik przyszłego roku. Znajdą się tam w większości niepublikowane wiersze oraz zapiski z notatników artysty. Cohen sam wybrał wiersze do tomiku jeszcze przed śmiercią. – Przez ostatnie miesiące życia koncertował się na skompilowaniu tej książki – powiedział Robert Kory, były menedżer muzyka.

6 listopada w Bell Centre w Montrealu odbędzie się koncert ku pamięci kanadyjskiego muzyka. Udział potwierdzili Sting, Lana Del Rey, Philip Glass, Feist, Elvis Costello, Damien Rice, Wesley Schultz z The Lumineers, Jeremiah Fraites, Patrick Watson i k.d. lang. Całość zostanie zarejestrowana przez Jacka Bendera („Gra o tron”, „Rodzina Sopranos”). Produkcją zajmie się Hal Willner. Zyski zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Leonard Cohen urodził się 21 września 1934 roku w Westmount, w Quebecu. To kanadyjski wokalista i poeta, członek Canadian Music Hall of Fame, Canadian Songwriters Hall of Fame a także Rock and Roll Hall of Fame. Największy rozgłos przyniosła mu ballada „Hallelujah”, której interpretacji podejmowało się wielu wykonawców w tym Jeff Buckley, Rufus Wainwright czy Alexandra Burke. Zmarł 10 listopada 2016 roku.