Ukryte działania Alicii Keys i Pharrella Williamsa

9 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

Obraz z Janelle Monáe, Tarają P. Henson i Octavią Spencer w rolach głównych opowiada o wybitnych matematyczkach zaangażowanych przez NASA.

Numer Keys i Pharrella nosi tytuł „Apple” i został udostępniony na iTunes. Fragmentu figlarnie brzmiącej piosenki można posłuchać tutaj.

Płyta z muzyką do „Hidden Figures” ukazuje się dziś, 9 grudnia.

Oto tracklista:
„Runnin' (From Hidden Figures: The Album)” – Pharrell Williams
„Crave” – Pharrell Williams
„Surrender (From Hidden Figures: The Album)” – Lalah Hathaway & Pharrell Williams
„Mirage” – Mary J. Blige
„Able” – Pharrell Williams
„Apple” – Alicia Keys & Pharrell Williams
„Isn’t This the World” – Janelle Monáe
„Crystal Clear” – Pharrell Williams
„Jalapeno” – Janelle Monáe & Pharrell Williams
„I See a Victory (From Hidden Figures: The Album)” – Kim Burrell & Pharrell Williams

Akcja obrazu „Ukryte działania” koncentruje się na trzech genialnych kobietach naukowcach, które stały za jedną z największych operacji w historii USA – programem lotów kosmicznych Mercury. Matematyczki były zaangażowane w misję Johna Glenna. 20 lutego 1962 roku został on pierwszym amerykańskim astronautą, który wykonał lot orbitalny. W czasie misji doszło do pewnych trudności, ale astronauta bezpiecznie wylądował, stając się bohaterem narodowym Stanów Zjednoczonych. W rolach głównych występują Janelle Monáe, Taraji P. Henson i Octavia Spencer.

Trailer można obejrzeć pod tym adresem.

W obsadzie znaleźli się także Kevin Costner, Kirsten Dunst, Jim Parsons, Mahershala Ali, Aldis Hodge i Glen Powell. Reżyserią zajął się Ted Melfi („Mów mi Vincent”). Pharrell Williams i Hans Zimmer odpowiadają za muzykę. Premierę wyznaczono na 13 stycznia. Do polskich kin obraz trafi 24 lutego.

Pharrell Williams to twórca nominowanego do Oscara przeboju „Happy”, który nagrał na potrzeby animacji „Minionki rozrabiają”. Dyskografię artysty zamyka longplay „Girl” z marca 2014 roku.

Alicii Keys sukces przyniósł już pierwszy utwór „Fallin'”. Od tej pory gwiazda zdobyła 15 nagród Grammy, sprzedała 35 milionów albumów i 30 milionów singli na całym świecie. Była pierwszą kobietą, której wydawnictwo z serii „MTV Unplugged” zadebiutowało na szczycie notowania Billboardu. W listopadzie 2016 roku Amerykanka wydała najnowszy album, „Here”.