Umarł Papa Emeritus III, niech żyje Cardinal Copia

7 kwietnia 2018
ok. 1 minuta czytania

Grupa Ghost zagrała w Chicago krótki koncert, podczas którego na scenie pojawił się po raz pierwszy nowy wokalista kapeli Cardinal Copia. Zastąpił on Papę Emeritusa III, który podczas ostatniego koncertu grupy promującego album „Meliora” został siłą zabrany ze sceny. We wszystkich papieży oraz obecnego kardynała Copie wciela się Szwed Tobias Forge.

Cardinal Copia doczeka się oficjalnego debiutu 5 maja, gdy grupa Ghost wyruszy w trasę po USA. Ghost skończyli już pracę nad nowym albumem, który powinien ukazać się w czerwcu nakładem Loma Vista Recordings. Pierwszy singel z płyty, „Rats”, ukaże się w tym miesiącu.

Ostatni album studyjny Ghost, „Meliora” (2015) i towarzysząca mu EP-ka „Popestar” wywindowały szwedzką grupę do rangi najlepszych zespołów rockowych świata. Nagroda Grammy z 2016 roku w kategorii „Best Metal Performance”, oraz #1 w sprzedaży niezależnej, #2 w kategoriach Rock i Top 10 w zestawieniach Top 200 Album Chart Billboardu i sprzedaż ponad ćwierć miliona egzemplarzy płyt w skali świata to najlepsze dowody uznania dla ich twórczości.