Universal Pictures z Rayem Charlesem

12 marca 2004
ok. 1 minuta czytania

Obraz „Unchain My Heart: The Ray Charles Story” oparty jest na biografii muzyka autorstwa Jimmy’ego White’a. Książka opisuje drogę, jaką przeszedł Charles od spędzonego w ubóstwie dzieciństwa w Alabamie do wielkiego sukcesu w przemyśle muzycznym. W filmie ukazane zostaną problemy, jakie artysta miał z narkotykami, kobietami oraz rasizmem. 72-letni dziś Ray Charles stracił wzrok z powodu jaskry mając 6 lat.

Reżyserem projektu jest Taylor Hackford. W roli głównej wystąpił Jamie Foxx. Regina King wcieliła się w postać kochanki Charlesa, Margie Hendrix – piosenkarki, która dołączyła do zespołu Charlesa, urodziła mu dziecko, a później umarła z przedawkowania narkotyków. Kerry Washington zagrała natomiast żonę artysty, która pomimo jego zamiłowania do kobiet i narkotyków próbuje utrzymać jedność rodziny. David Krumholtz otrzymał rolę wieloletniego menedżera artysty, Milta Shawa. Natomast Richard Schiff wcielił się w rolę Jerry’ego Wexlera – producenta płyt Charlesa, a także jednego z szefów wytwórni Atlantic Records.

– Po obejrzeniu niemal skończonego filmu stwierdziliśmy, że to co zrobił Taylor Hackford musi poznać jak największa publiczność – powiedział Adam Fogelson, szef marketingu w Universal Pictures. – Dlatego od razu zdecydowaliśmy zaangażować się w jego dystrybucję.

Premiera obrazu w USA przewidziana jest na 29 października.