UNKLE powraca z mikstejpem \”Rōnin I\”

11 lutego 2021
ok. 1 minuta czytania

James Lavelle odpowiedzialny za projekt UNKLE wyda pierwszy mikstejp z cyklu \”Rōnin\” 26 marca za pośrednictwem Studio:UNKLE. Druga część ma się ukazać w późniejszym terminie.

Dwa wydawnictwa, które zawierają nowe utwory i na nowo opracowane utwory UNKLE z serii albumów \”The Road\”, zostały napisane i nagrane po wymuszonym koronawirusem powrocie Lavelle\’a do studia w zeszłym roku.

– \”Rōnin\” to pomysł, który narodził się w czerwcu 2020 roku, kiedy Steven [Weston, koproducent i długoletni dyrektor muzyczny UNKLE: Live show] i ja zaczęliśmy robić remiksy do nowej setlisty, o której myśleliśmy, że będziemy z niej korzystać w tym roku – wyjaśnił Lavelle. – Ponieważ blokada trwała i zniknęła jakakolwiek nadzieja na występy na żywo, zdecydowaliśmy się popracować nad tym jako mikstejpem, w którym moglibyśmy stworzyć nowe remiksy i włączyć zupełnie nowe utwory w duchu koncertu na żywo. Płyta ma być jak wieczór na imprezie lub w klubie od początku wieczoru do końca. To zestaw, który chce zagrać na festiwalu lub w klubie, kiedy wreszcie spotkamy się i znowu zatańczymy.

W drugiej części wydawnictwa \”Rōnin\” Lavelle zaprosił do współpracy Miinka, który przez ostatnie pięć lat występował na wielu utworach UNKLE.

\”The Road: Part II (Lost Highway)\” z 2019 roku to ostatnie regularne wydawnictwo UNKLE.