Urbaniak, Tymański i erotyki ludowe w projekcie Makaruka

20 września 2012
ok. 1 minuta czytania

Dariusz Makaruk wziął na warsztat ludowe teksty i melodie, i zaaranżował je na sposób jazzowy, orkiestrowy, klubowy czy elektroniczny, zachowując jednak ich oryginalne brzmienie. W rezultacie powstał odważny i muzycznie zaskakujący album, który pozwala spojrzeć na naszą tradycję z całkiem nowej perspektywy. Słowa nastrojowych ballad, kołysanek czy żartobliwych erotyków wyśpiewuje kobiecy Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej. W sesji brał udział również saksofonista Włodzimierz „Kinior” Kiniorski oraz trębacza i kompozytora Antoni Gralak.

Płytę promować będzie utwór „Oj siano” – pastisz romantycznego duetu, w którym pikantny tekst o nieodpartej chęci spędzenia nocy z dziewczyną wykonuje Tymon Tymański.

Makaruk to projekt Dariusza Makaruka. Muzyk współtworzy projekty zaliczane do czołówki polskiego jazzu m.in. specjalny projekt audiowizualny Michała Urbaniaka oraz performance koncertowo-filmowy z udziałem Tomasza Stańko, Mariusza Wilczyńskiego i Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego. Jako wykonawca współpracuje aktualnie z Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Tymonem Tymańskim i Janem Smoczyńskim.