Urwana melodia Roberta Cichego i Kasai

3 marca 2021
ok. 2 minut czytania

\”Urwana melodia\” to ostatni singiel z wydanej w ubiegłym roku płyty Roberta Cichego \”Dirty Sun\”. – Gdy tylko napisałem ten utwór, wiedziałem, że musi to być duet z damskim głosem – mówi artysta. – Pomyślałem o Kasai, bo znamy się od lat i bardzo się cieszę, że po wielu latach współpracy z różnymi artystami, Kasia postawiła podobnie jak ja, na solową drogę. Kiedy napisała tekst i zaśpiewaliśmy to razem, było to dokładnie to, co chciałem osiągnąć w tej piosence. Gitarowy, lekki utwór został doprawiony przez Kasai trudnym i smutnym tekstem, dzięki czemu powstała przejmująca piosenka.

Do \”Urwanej melodii\” powstał teledysk zrealizowany w zimowej scenerii. – Chcieliśmy by klimat tego video był prosty i chłodny, tak jak ten utwór – dodaje Cichy. – Zima doskonale oddaje relacje jakie zawarte są w tym kawałku. Autorem klipu jest Oskar Sawicki.

Robert Cichy jest obecny na polskiej scenie muzycznej od dawna jako gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. W swoim dorobku ma złote i platynowe płyty za współpracę z czołowymi artystami sceny polskiej, a także udział w wielu zagranicznych koncertach oraz na największych festiwalach w kraju. W 2018 roku wydał swój pierwszy solowy album „SMACK”, który od razu został doceniony przez kapitułę polskiej Nagrody Muzycznej i otrzymał Fryderyka. Najnowszy krążek \”Dirty Sun\” zyskał bardzo dobre recenzje wśród dziennikarzy muzycznych, którzy podkreślają, że atutem Cichego jest podążanie własną muzyczną drogą i umiejętne łączenie gatunków. Do swojej opowieści Cichy zaprosił również gości, którzy są ważnym ogniwem płyty – pojawiają się na niej: Kasai, Mrozu, Rahim, Sosnowski.