Usher zdominował American Music Awards

15 listopada 2004
ok. 1 minuta czytania

Usher został wyróżniony jako Najlepszy Artysta Soul-R&B, Najlepszy Artysta Pop-Rock oraz odebrał dwie statuetki za płytę „Confessions” (Najlepszy Album Soul-R&B i Najlepszy Album Pop-Rock).

Z trzema nagrodami Shrine Auditorium w Los Angeles opuścił duet Outkast, który został doceniony m.in. w kategoriach Najlepszy Zespół Rap/Hip-Hop i Najlepszy Album Rap/Hip-Hop (za „Speakerboxxx/The Love Below”). Przyjmując nagrody jeden z członków zespołu, Big Boi, złożył hołd dla zmarłego dzień wcześniej rapera Ol' Dirty Bastarda.

W rywalizacji o tytuł o tytuł Najlepszej Artystki Soul-R&B triumfowała Alicia Keys, która pokonała Janet Jackson i Beyoncé Knowles. W kategorii Najlepsza Artystka Pop-Rock bezkonkurencyjna była Sheryl Crow.

Wielkim przegranym wieczoru okazał się Kanye West, który był nominowany w trzech kategoriach, a nie otrzymał żadnego wyróżnienia. – Czuję się zdecydowanie okradziony – stwierdził ten raper i producent. – Byłem przecież Najlepszym Debiutantem. Nie wiem, czy pojawię się na tej uroczystości w 2005 roku.

Specjalne wyróżnienie odebrała grupa Bon Jovi. Oprócz niej w trakcie niedzielnej gali wystąpili m.in. Gwen Stefani i Lenny Kravitz.