Vader i Thaw dołączają do Metalmanii. Znamy pełen skład

13 stycznia 2017
ok. 3 minut czytania

Skład dużej sceny uzupełni polska formacja Vader, natomiast na drugiej scenie wystąpią takie grupy jak: Thaw, Infernal War, In Twilight’s Embrace, Mord’A’Stigmata, Entropia, Stillborn oraz Mentor.

Vader – kultowa formacja, która jest jednym z prekursorów death metalu na polskiej scenie. W listopadzie zeszłego roku nakładem wydawnictwa Nuclear Blast ukazał się nowy, jedenasty już w dorobku album grupy, „The Empire”. Płyta promowana była na trasie po Rosji, Chinach, Japonii, Tajlandii oraz w Polsce. Zespół powstał w 1983 roku, a jego liderem od lat nieprzerwanie jest Piotr „Peter” Wiwczarek. W 2012 roku formacja została laureatem Fryderyka. Na Metalmanii grupa wystąpi w specjalnym secie koncertowym, szczegóły którego poznamy wkrótce.

Thaw – polski zespół z kręgu black i eksperymentalnego metalu, założony w 2010 roku. Po wydaniu debiutanckiej płyty „Decay” w 2010 roku grupa podpisała kontrakt z prestiżowa? wytwórnia? Avantgarde Music, której nakładem ukazał się ich drugi album „Thaw”. Zespół znany jest z głośnych, energicznych występów, na żywo dzielił scenę m.in. z Jarboe czy Altar Of Plagues, występował też na m.in. Assymetry Festival, Off Festival, Inferno Festival czy Brutal Assault. Ich muzyka jest oryginalną mieszanką black metalu, sludge/doom oraz eksperymentów z noise, elektronika? oraz free- impro, a dyskografię grupy zamyka płyta „St. Phenome Alley” z 2015 roku.

Infernal War – pochodzący z Częstochowy zespół jest jednym z najbardziej ekstremalnych zespołów black/deathmetalowych, jakie zrodziła polska ziemia. Ich bezlitosne połączenie wysokich umiejętności technicznych i sonicznego bestialstwa zostało docenione zarówno w Polsce jak i za granicą. Jak dotąd Infernal War nagrał 3 pełnowymiarowe albumy, z których ostatni zatytułowany „Axiom” ukazał się w 2015 roku i zebrał znakomite recenzje. Obecnie grupa pracuje nad nowym krążkiem i jednocześnie przygotowuje się do występów na kilku europejskich festiwalach.

In Twilight’s Embrace – grupa, która na muzycznej scenie działa już od 2003 roku. Twórczość formacji to połączenie melodyjnego death metalu z hardcore’ową wściekłością. Zespół ma na koncie trzy pełnowymiarowe płyty, z czego ostatnia, „The Grim Muse” ukazała się w 2015 roku.

Mord’A’Stigmata – zespół istnieje od 2004 roku i jest jedną z najlepszych formacji grających mroczny, rytualny black metal. Mają za sobą koncerty na prestiżowych festiwalach w Europie (m.in. Devilstone Fest) oraz trasę wraz z zespołem Behemoth. Wydali trzy albumy: „Überrealistic”, „Antimatter”, „Ansia”, a 17 lutego ukaże się kolejny krążek, „Hope”.

Entropia – to formacja, która przez wielu uznana została za mesjasza polskiej sceny muzycznej, który odmieni oblicze post – black metalu. W zeszłym roku ukazał się drugi album „Ufonaut”, który wypełniony jest muzyką psychodeliczną, z wykorzystaniem środków wyrazu black metalu i post-black metalu. – „Ufonaut” w warstwie muzycznej to kult hipnotycznych riffów opartych na charakterystycznych dla zespołu rozbudowanych harmoniach uzupełnionych zawiłymi partiami sekcji rytmicznej – mówią muzycy. – Kalejdoskopowe utwory pełne zaskakujących wolt stanowią zapis wewnętrznych podróży w głąb własnego ego i świadomości.

Stillborn – grupa, która istnieje już od 1997 roku, a w swojej dyskografii ma 5 pełnowymiarowych płyt, z czego ostatnia, „Testimonio de Bautismo” ukazała się w zeszłym roku. Twórczość zespołu to muzyka z pogranicza black i death metalu.

Mentor – to jedna z najciekawszych formacji debiutujących w zeszłym roku. W skład grupy wchodzą muzycy znani z Thaw oraz wokalista J.D. Overdrive. „Guts, Graves and Blasphemy”, debiutancki album grupy, jest jak wybuchowy kocioł, kipiący elementami black/thrash metalu, hardcore punka i rock and rolla.

Oto pełen skład:

Główna Scena: Tygers of Pan Tang, Sinister, Impaled Nazarene, Arcturus, Furia, Vader, Entombed A.D., Sodom, Coroner, Moonspell, Samael.

Druga Scena: Mentor, Stillborn, Thermit, Animations, In Twilight’s Embrace, Mord’A’Stigmata, Infernal War, Thaw, Obscure Sphinx, CETI, Entropia.

Ceny biletów w przedsprzedaży:
Loża – 355 zł
Sektory czerwone H, J – 260 zł
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 195 zł
Sektory niebieskie od XI rzędu – 160 zł
Płyta – 170 zł