Vader wita w nowej rzeszy

14 stycznia 2011
ok. 2 minut czytania

Nagrania ponownie odbędą się w Hertz Studio w Białymstoku, w dniach 15 marca do 10 kwietnia 2011 roku. Miksy i mastering zaplanowano na kolejny miesiąc. Kapela zamierza zarejestrować 10-11 utworów plus dwa bonusy na wersje specjalne płyty. Jak zwykle, cały proces będzie można obejrzeć w specjalnych raportach ze studia, które zespół umieści na stronie.

– Od dłuższego czasu rozmyślam nad nowymi utworami, konceptem płyty i coraz więcej spraw powoli się krystalizuje – wyjaśnia lider bandu, Peter. – Chciałbym przede wszystkim, aby w procesie twórczym uczestniczył Spider (Marek Pająk – gitarzysta), jak również chciałbym nieco nawiązać do starych czasów nową grafiką na płycie. Jestem po spotkaniu ze Zbyszkiem Bielakiem, bardzo zdolnym artystą, który wykona dla nas projekt nowej płyty, jak również merchandise i elementy sceniczne. Zbyszek znany jest ze współpracy z takimi zespołami jak Watain, Absu, Behemoth. Na nowej płycie skupimy się przede wszystkim nad atmosferą Morbid Reich i spróbujemy połączyć ją z brutalnymi riffami oraz tempem utworów znanym z poprzednich płyt. Szykujemy również niespodziankę dla oddanych fanów, powrócimy do starego oryginalnego logo zespołu.

Robocze tytuły kilku utworów to „Lords of Thorns”, „I Am Who Feast Upon Your Souls”, „Only Hell Knows”, „Return to the Morbid Reich”, „I Had A Dream”.

Numery będzie można usłyszeć podczas letnich koncertów.

Ostatnia pozycja w dorobku kapeli to „Necropolis”, który miał premierę w sierpniu 2009 roku.