Vampire Weekend zapowiadają klip do „Harmony Hall”

19 lutego 2019
ok. 2 minut czytania

Piosenka pochodzi z albumu „Father of the Bride”. Premiera płyty zaplanowana jest na 10 maja. „Harmony Hall” oraz „2021” to piosenki, które już zostały opublikowane z albumu.

Były członek Vampire Weekend Rostam Batmanglij pomagał w produkcji kawałka „Harmony Hall”. Ezra Koenig przyznał, że jeszcze jeden numer na płycie skomponował z pomocą Rostama Batmanglija. Greg Leisz, który zagrał solo gitarowe w „Harmony Hall” udziela się na całej płycie. David Longstreth z Dirty Projectors także gra na gitarze w numerze „Harmony Hall”. Danielle Haim śpiewa w kawałku „Harmony Hall” a z kolei Jenny Lewis słychać w „2021”. W numerze „2021” Ezra Koenig wykorzystał muzykę japońskiego twórcy Haruomiego Hosono. Konkretnie jest to muzyka, którą Japończyk napisał na potrzeby sklepu Muji.

Na podwójny nowy album „Father of the Bride” trafi 18 kompozycji. Ezra Koenig zapowiedział, że przed premierą do fanów trafi sześć kompozycji w trzech terminach po dwie. Inicjały pozostałych singli to „s/bb” oraz „tl/uw”.

Nowe wydawnictwo kapeli jest pierwszym od czasu „Modern Vampires of the City” z maja 2013 roku. Kapela od tego czasu przeszła pewne zmiany. W 2016 roku z grupy odszedł jeden z założycieli Rostam Batmanglij. Ostatnio grupa wróciła do koncertów w składzie Ezra Koenig (frontman), Chris Thompson (perkusja) i Chris Baio (bas). Z kapelą grają też nowi muzycy Greta Morgan oraz Brian Robert Jones.

Dorobek indierockowej formacji Vampire Weekend zamyka album „Modern Vampires of the City” z maja 2013 roku.

Vampire Weekend zagrają w tym roku na festiwalu Open’er.