Vance Joy wraca z \”Missing Piece\”

20 maja 2021
ok. 1 minuta czytania

Nową piosenkę Vance Joy napisał wirtualnie podczas covidowego lockdownu z Joelem Little (Taylor Swift, Khalid, Lorde). Numer \”Missing Piece\” zainspirowany został historiami ludzi rozdzielnych przez pandemię koronawirusa.

– \”Missing Piece\” to piosenka o byciu z dala od kogoś, kogo się kocha – komentuje Vance Joy. – To trudna sytuacja, ale jeśli wiesz, że wasz związek jest dobry, taka separacja jest niewielką przeszkodą. To też utwór o spokoju, który odnajdujecie, gdy jesteście razem. Napisaliśmy ten kawałek przez Zooma z Joelem Little. Jestem wielkim fanem tego, co pisze i produkuje. Wydaję mi się, że udało nam się uchwycić coś, co jest bliskie wielu ludziom z uwagi na ograniczenia w podróżowaniu.

Singiel \”Missing Piece\” pojawi się w najnowszym odcinku serialu \”Chirurdzy\” (\”Grey\’s Anatomy\”). Ponadto, do piosenki powstał teledysk o zapomnianym lunchu, który w Melbourne nakręciła Annelise Hickey.

W lutym 2018 roku Vance Joy wydał swój drugi album \”Nation of Two\”, który dotarł do 10. miejsca zestawienia Billboard 200. Z krążka pochodzą pokryte złotem single \”Lay It On Me\” i \”Saturday Sun\”, natomiast sama płyta zgromadziła 500 milionów streamów.