Variété na winylach

3 marca 2021
ok. 1 minuta czytania

– Niezwykle miło jest nam poinformować, że wydawnictwo Music Corner (z którym współpracowaliśmy już wcześniej) wyda wszystkie płyty Variete na winylach ( spośród tych, nie wydanych dotychczas na tym nośniku) – czytamy w komunikacie. – Właśnie podpisaliśmy umowę na wydanie albumu Variété \”Variété \”, który ukaże się już tą wiosną.

Na tym nie koniec wiadomości od zimnofalowej formacji. W planach jest również zupełnie nowy album. – Z radością chciałbym poinformować, że dziś, w imieniu Variété ( Marek Maciejewski, Marcin Karnowski, Grzegorz Korybalski i Michał Ławniczak ) podpisałem umowę na wydanie kolejnej płyty Variété w Mystic Production. Premiera jest przewidziana na wrzesień tego roku. Cieszę się. Kaźmierczak – napisał wokalista.

Variété to polska kapela istniejąca od lat 80. Zespół zadebiutował w Jarocinie ponad 30 lat temu jako prekursor stylu cold wave, ale dzięki nieustającej ewolucji i niezależności wymyka się wszelkim konwenansom i pozostaje wierny sobie. Dzięki znakomitym muzykom swobodnie żongluje konwencjami, a jego unikatowe kompozycje zawierają dark-funk, trip-hop, cold wave ale też dub i elektronikę.