Vavamuffin leci w „Bambuko”

21 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Klip to, jak chce zespół, zapowiedź wiosny. Teledysk zrealizowali Natasza Parzymies i Szymon Mrzygłód. Piosenka pochodzi z wydanego w 2016 roku albumu „V”.

– „V to piąta studyjna płyta Vavamuffin. Nagrana z dala od „świata”, w bieszczadzkim Orelcu, zaskakuje energią, kpi z podziałów stylistycznych, najpełniej pokazuję spektrum zainteresowań zespołu – mówią muzycy. – „V” to dwanaście utworów nie tylko dla fanów reggae, funka czy hip-hopu.

Vavamuffin powstało w lutym 2003 roku na warszawskich Siekierkach. Połączyło ze sobą zieleń otaczającą niedalekie Jeziorko Czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Nazwa zespołu to połączenie dwóch słów: jamajskiego „raggamuffin”, które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz nawiązującego do nazwy miasta, z którego wywodzi się grupa oraz skrótu „Vava”. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae.

Vavamuffin ma na koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania).