Vavamuffin pokazuje „Mandalę”

17 lipca 2017
ok. 1 minuta czytania

Wideo zrealizowała grupa Sky Piastowskie. Za reżyserię odpowiadają Grzegorz Lipiec i Michał Zalewski. W filmiku widzimy parę wiodącą życie w zgodzie z naturą. Teledysk przeplatany rozmaitymi krajobrazami znajduje się pod tym adresem.

„Mandala” pochodzi z ostatniego albumu formacji, „V”. Longplay miał premierę w listopadzie 2016 roku. – „V to piąta studyjna płyta Vavamuffin. Nagrana z dala od „świata”, w bieszczadzkim Orelcu, zaskakuje energią, kpi z podziałów stylistycznych, najpełniej pokazuję spektrum zainteresowań zespołu – mówią muzycy. – „V” to dwanaście utworów nie tylko dla fanów reggae, funka czy hip-hopu. To płyta dla fanów muzyki.

Vavamuffin powstało w lutym 2003 roku na warszawskich Siekierkach. Połączyło ze sobą zieleń otaczającą niedalekie Jeziorko Czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Nazwa zespołu to połączenie dwóch słów: jamajskiego „raggamuffin”, które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz nawiązującego do nazwy miasta, z którego wywodzi się grupa oraz skrótu „Vava”. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae.

Vavamuffin ma na koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania).