Villagers znów w Polsce

21 czerwca 2018
ok. 2 minut czytania

9 listopada Villagers powrócą do Polski i zagrają w warszawskich Hybrydach. Trasa koncertowa będzie promować najnowszy album grupy „The Art Of Pretending To Swim” , który ukaże się 21 września nakładem Domino.

Po wyjątkowo intymnym albumie „Darling Arithmetic” z 2015 roku, na nowej płycie Conon O’Brien wraca do wielozłożonego podejścia znanego z debiutanckiego albumu Villagers „Becoming A Jackal” oraz „Awayland” z 2013 roku, dodając do tego nowo odkryte uduchowienie, rytmiczny zmysł i olśniewającą zbroję, tak analogowych, jak i cyfrowych, brzmieniowych detali. Zrównoważony subtelnymi aspektami i tematami tekstów, które obejmują egzystencjalne lęki i nadzieje w tej rozpaczliwej, technologicznie skoncentrowanej epoce dystopii, „The Art Of Pretending To Swim” jest najlepiej zrealizowanym albumem Villagers do tej pory.

Album został napisany, wyprodukowany, zmiksowany i wykonany głównie przez Conora O’Briena w jego studiu w Dublinie.

Teledysk do pierwszego singla z albumu został wyreżyserowany przez Boba Gallaghera.

– Zebraliśmy się z Bobem i skupiliśmy się na tematyce piosenki, dochodząc do wniosku, że nie ma innej opcji niż nakręcić krótki film, w którym podążamy za rozczochranym szamańskim bohaterem, który w tajemniczy sposób wywołuje odmienny stan świadomości u każdego, kogo spotyka lub przynajmniej w to wierzy – mmówi – Conor O’Brien. – Chcieliśmy także dużo tańca i wzbudzenia ogólnego uczucia w widzu „co, do diabła, właśnie obejrzałem?”.

Oto tracklista „The Art Of Pretending To Swim”:
1. Again
2. A Trick Of The Light
3. Sweet Saviour
4. Long Time Waiting
5. Fool
6. Love Came With All That It Brings
7. Real Go-Getter
8. Hold Me Down
9. Ada

Conor O’Brien zdobył wiele nagród, w tym dwie Ivor Novello (ostatnio w 2016 roku za „Darling Arithmetic”), dwie nominacje do nagrody Mercury Music Prize, a także był laureatem Irish Choice Music Prize. Dodatkowo muzykę Villagers, która niedawno pojawiła się w serialu HBO „Wielkie kłamstewka”, Conor stworzył z kompozytorem Nico Muhly.