Viralowy hit \”Jerusalema\” podbija świat

26 sierpnia 2020
ok. 2 minut czytania

Pomogło w tym wyzwanie #JerusalemaDanceChallenge, dzięki któremu użytkownicy TikToka i Instagrama przesłali na platformy 6 milionów klipów ze swoimi radosnymi tańcami do piosenki.

Za sprawą słonecznych beatów oraz słodkiego głosu artystki zwanej Nomcebo, piosenka stanowi idealne antidotum na dzisiejsze, trudne czasy. Klimat czuć także w oficjalnym teledysku, w którym Master KG i Nomcebo beztrosko wykonują inspirujący taniec. Nagrany w języku Zulu utwór niesie ze sobą przesłanie w stylu gospel, które można przetłumaczyć: \”Jerusalema to mój dom/ Strzeż mnie, idź ze mną/Nie zostawiaj mnie tutaj\”.

-Wspaniale widzieć miłość płynącą z całego świata. Kiedy byłem jeszcze undergroudnowym artysta i dopiero zaczynałem przygodę z muzyką, marzyłem o takich chwilach- mówi Master KG.

Choć numer \”Jerusalema\” niewątpliwie jest internetową sensacją (112 milionów odsłon na TikToku o 95 milionów na YouTube), dopiero niedawno został oficjalnie dodany do serwisów streamingowych. Nie trzeba było jednak długo czekać na pierwsze sukcesy. Utwór już dotarł na 2. miejsce zestawienia Global Shazam, na 16. lokatę Global Viral serwisu Spotify i w zawrotnym tempie zdobywa kolejne listy przebojów.

\”Jerusalema\” zyskało jeszcze uznanie, gdy remiksu kawałka podjął się nominowany do Grammy czołowy przedstawiciel Afro-fusion, Burna Boy.

Wychowany w Calais, w północnej części RPA, w prowincji Limpopo, Master KG zwrócił na siebie uwagę w 2018 roku za sprawą utworu \”Skeleton Move\”. Numer doprowadził do szeregu nagród dla muzyka m.in. na All Africa Music Awards (AFRIMA), Limpopo Music Awards oraz African Muzik Magazine Awards 2019.