Virgin mówi „Kopiuj – wklej”

7 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

Wideo powstało do piosenki „Kopiuj – wklej”. Za reżyserię czarno-białego, częściowo fabularyzowanego filmiku odpowiadają Justyna Dudek i Marek Marlikowski. Klip składa się z ujęć kapeli wykonującej rockową balladę, Dody prezentującej swe wdzięki oraz historii zakochanej pary. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

„Kopiuj – wklej” pochodzi z płyty „Choni”, która ukazała się 10 listopada.

Przez siedem lat istnienia grupa Virgin nagrała trzy albumy, z których drugi – „Bimbo” (2004), zdobył szczyt listy OLIS i pokrył się złotem, a trzeci – „Ficca” (2005), także znalazł się na pierwszym miejscu notowania płyt w Polsce i uzyskał status podwójnej platyny. Z wymienionych tytułów pochodzą przeboje Virgin – „Dżaga”, „Nie zawiedź mnie”, „Kolejny raz”, „Szansa”, „Znak pokoju”, „2 bajki”. W 2007 roku drogi Dody i Tomka Luberta rozeszły się. Wokalistka rozpoczęła udaną karierę solową, w której trakcie nagrała dwie płyty („Diamond Bitch”, „7 pokus głównych” – obydwie uzyskały status platynowy), wystąpiła w filmie oraz licznych programach telewizyjnych. Stała się też jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim show-biznesie. Z kolei Tomek Lubert założył zespoły Video i Volver, z którymi odniósł spore sukcesy. Nagrał też pierwszą solową płytę o tytule „Z miłości do muzyki”. W pochodzącej z niej piosence „Hej” zaśpiewała… Doda.

Oprócz Dody i Tomka Luberta Virgin tworzą obecnie także: ceniony perkusista Piotr „Pniaq” Pniak (m.in. Proletaryat, Reni Jusis, Patrycja Markowska, Małgorzata Ostrowska), perkusista Piotr „Posejdon” Pawłowski oraz basista Piotr Olszewski.