Vito Bambino celebruje życie

28 kwietnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Wakacyjne szaleństwa, imprezy, wariackie skoki do wody, przyjaciele, rodzina, podróże, no i miłość. Tak wygląda celebrowanie życia przez Vito Bambino w wideoklipie do piosenki „Bunkrów nie ma”. „Bunkrów nie ma” to pierwsza zapowiedź płyty „Poczekalnia” – debiutanckiego albumu solowego Vito Bambino, artysty znanego z producenckiego tria Bitamina.

Vito Bambino to naprawdę Mateusz Dopieralski. Muzyk urodził się w 1988 roku w Katowicach, ale w wieku dwóch lat wyjechał z rodzicami do niemieckiego Leverkusen, gdzie chodził do szkoły, uczył się muzyki i został cenionym aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. W wieku 18 lat otrzymał również polskie obywatelstwo.

– Nie mogę bać się tego, że ktoś przestanie mnie słuchać – mówi Vito Bambino. – Słyszę to u wielu artystów, którzy dostosowali swoją muzykę do oczekiwań fanów i teraz nie wiedzą, w którym kierunku mają pójść.

W Polsce około 2008 roku wraz z Amarem Ziembińskim założył producencki duet Bitamina, do której po jakimś czasie dołączył Piotr Sibiński. Bitamina wydała pięć albumów i zagrała na największych polskich festiwalach. Grupa współpracowała między innymi z Dawidem Podsiadło oraz kolektywem Flirtini.